Svačiny, dezerty

Prokleté kešu máslo

27. dubna 2015 v 13:33 | Llamka
Je to mánie - polovina fitness světa se cpe jako divá burákovými másly. Přiznávám se, že nevím proč. Od té doby, co jsem ho už kdysi dávno ochutnala v Anglii, prachsprostě jsem ho zavrhla. Stejně jako víceméně celou britskou kuchyni (nemyslíte, že můj blog anglická královna sleduje, že ne..?Nerozhodný). Kešu máslo je naproti tomu něco, co asi zavrhlo mě. Nebo se rozhodlo, že pokud ztloustnu, bude to kvůli němu.


Zdravý cheese cake bez mouky

13. března 2015 v 10:31 | Llamka
Cheese cake byl "vynalezen" omylem, když se nějaký americký Wilda snažil vyfouknout Francouzům recept na jejich měkký sýr. Dneska je tak oblíbený, že se na soutěžích o největší cheesecake dělají i 2 000 kilové krávy a tenhle dortík má dokonce svůj národní den.

Švestky v hořké čokoládě a skořici

15. února 2015 v 10:58 | Llamka
MILUJU ovoce a ořechy na všemožné způsoby, ty v něčem máčené ale snad vůbec nejvíc. Jenže ona je to dost kalorická bomba a hlavně, kupované plody v něčem jsou prostě čuňačinka. Obvykle vezmou to nejhorší ovoce/ořechy, vymáchají to v mega vrstvě ztuženého tuku, napráší do toho nějaké konzervanty aby to bylo fakt super a hrdě nám to strkají v supermarketech pod nos. Tak jsme si jeden večer udělali v kuchyni takovou malou manufakturu a vytvořili něco úžasně dobrého, našeho a bez jakékoliv chemie.

Zdravý (a mňamózní) makovník

12. února 2015 v 13:57 | Llamka
Vláčný, plný chuti (makové chuti, aby bylo jasno), voňavý a měkký, až je to skoro průšvih. Udělat ho vám zabere chviličku a sníst ještě tak poloviční ..chviličku?:D

Mrkvový koláč se sýrem

2. února 2015 v 8:16 | Llamka
Tak čerstvý, svěží koláč téměř bez tuku i cukru, povýšený bezmála na dortík sýrovo - jogurtovou nátěrkou...navíc vonící mou oblíbenou skořicí. Netřeba víc řečí okolo, vyzkoušejte:-)

Čokoládová pěna z avokáda

28. ledna 2015 v 18:24 | Llamka
Mousse de chocolate - ten název se mi líbí ještě víc. Jasně, original recept to není, protože kuchtíme zdravě, ale troufám si říct, že je snad ještě lepší. Nečekaně lepší.

Mandlovo-ovesné sušenky

22. ledna 2015 v 18:15 | Llamka
Výborné, voňavé, rychle hotové a bez cukru i mouky - takové jsou tyhle mandlové krásky.

Ricottové kuličky s kokosem

6. ledna 2015 v 15:03 | Llamka
Původní recept jsem si přivezla z Itálie. V jižanském duchu vaření se skládal jen ze tří ingrediencí a vlastně nešlo tak úplně o kuličky - spíše o splácané kousky kokosové hmoty do mini krtčinců:-). A mimo to byly jedním z důvodů, proč jsem si italskou kuchyni naprosto zamilovala.

Silvestrovské jednodržtičky – tvarohové s česnekem či sýrové s ořechy

30. prosince 2014 v 19:56 | Llamka
Tak zítra se rozloučíme se starým rokem. Co všechno vám přinesl, vzal, ukázal? :-) V každém případě, bez ohledu na to, zda byl šťastný či zas tak moc ne, je určitě fajn za ním udělat tečku. Pokud možno výbornou, jednoduchou a taky…fitness:-)

 
 

Reklama