Snídaně, brunche

Perníková ovesná kaše s oříšky

17. ledna 2015 v 9:09 | Llamka
Vím, že nápady, jak dát ovesné kaši zase nový kabátek (ano, aby nás i po týdnech/měsících/letech věrnosti pořád bavila a přitahovala:D) vítáte. Na víkend jsem pro vás tedy připravila perníkovou ovesku - je jednoduchá, voňavá a výborná.

Domácí žitný chleba se semínkama

14. ledna 2015 v 8:42 | Llamka
Dělala jsem drobný průzkum ve dvou supermarketech. Cíl nebyl nijak složitý - chtěla jsem zjistit, jaký výběr budu mít, když si budu chtít domů odnést celozrnné pečivo.


Jak (ne)poznáte celozrnné pečivo a čím vším se nás snaží supermarkety očurat, jsem psala už tady. Stejně jsem ale nestačila zírat, když mezi snad třiceti druhama pečiva jsem našla jedinné, ustrašeně se choulící bagetky, které měly právo být označovány jako celozrnné (a evidentně se za něj skoro styděly). Kdybych ještě měla ten nehorázný požadavek na to, aby pečivo bylo i čerstvé, ne z rozmrazeného polotovaru, rovnou bych asi ostrouhala mrkvičku.

Zimní kakaová ovesná kaše

10. ledna 2015 v 8:26 | Llamka
Díky trošce kvalitního kakaa nabere ovesná kaše nádhernou čokoládovou chuť, barvu i vůni. Úžasná je právě teď, v zimě - ať už vás čeká náročný den ve škole/práci, chladná sobotní procházka nebo prostě jen máte chuť na čokozměnu. Zahřeje, pohladí a věřím, že i zachutná.

Ovesná kaše s mákem, malinami a kapkou citronu

3. ledna 2015 v 8:36 | Llamka
A zase jednou ovesná. Mně podobní vločkoví závisláci jistě chápou:-) Tentokrát mám něco pro ně i pro ty, kteří se na ní třeba zatím jen učí. Ve svěžím, odlehčeném povánočním kabátku.

Celozrnná vánočka. Voní i chutná božsky:-)

28. prosince 2014 v 14:53 | Llamka
Klasika neklasicky - voňavá, opojná vánočka protkaná brusinkami a mandlemi. Vychutnáte si její tradiční chuť a přitom neporušíte (v rámci povánočních možností) clean eating :-)

Zapékaná ovesná kaše. Voní po štrůdlu!:-)

22. prosince 2014 v 14:41 | Llamka
Variace na téma snídaňové ovesné kaše, pokud vám klasická nechutná nebo prostě chcete změnu:-) Když jí dáte do trouby, provoní celý byt jako jablečný štrůdl - narozdíl od něj však neobsahuje žádné jídelní blbosti.

Ovesné lívancové sendviče. Zní hrozně, chutná výtečně!

18. prosince 2014 v 18:20 | Llamka
Nebudu kecat. MILUJU dlouhé brunche (snídaňo-oběd - breakfest+lunch) s velkou porcí nějaké dobroty…a v tuhle chvíli už kecám, protože ta "nějaká dobrota" má poslední dobou podezřele konkrétní a neměnnou podobu - dámy a pánové, představuji vám svůj geniální lívancový sendvič:-)

 
 

Reklama