Kolem okolo

Nová lamka

8. června 2015 v 19:18 | Llamka
Moji milí:-) Děkuju, že už půl roku sledujete moje pokusy v kuchyni, lajkujete fotky na facebooku a píšete mi komentáře a dotazy. Pomáhá mi to posunovat se dál a baví mě to čímdál víc. A proto blog přesunuju - všechny další informace už najdete na nové fitness lamce. Budu se těšit na vaši návštěvu:-)P.S: Všechny doposud zveřejněné recepty tu samozřejmě nechám - a budu jen ráda, když se k nim budete vracet.

Flora Food festival okem lamky

20. května 2015 v 10:08 | Llamka
Moji milí fitnessáci! Většina z vás asi hubne/rýsuje do plavek, případně šrotí na státnice, maturity a jiné slasti života. Tak v rámci těchto utrpení pro vás mám pár fotek z Food festivalu v Olomouci. Protože bylo nádherně. Protože léto už je skoro tady. Protože to, že jíte zdravě neznamená, že semtam neoceníte i nějaké výborné, i když nezdravé jídlo.

Malé/velké jídelníčkové vychytávky

15. dubna 2015 v 8:14 | Llamka
Moji milí fitnessáci! Po článku o nejlepších cvicích na partie sedací a nových receptech (kterými jste si doufám nacpali břicha:-)) pro vás mám dneska několik neuspořádaných tipů ohledně jídelníčku. Možná jsou vám jasné, možná ne. Každopádně mi přijdou důležité a doufám, že vám pomůžou se třeba zase někam kousek posunout (ne směr cukrárna).

Nebojme se jíst aneb kolik kalorií má lamí kaše?

15. března 2015 v 9:40 | Llamka
Mám pocit, že většina z nás se vlastně bojí jíst. A pokud jíme zdravě, možná jíme o dost míň, než si myslíme.

Česká kuchyně: proč jíme blafy?

9. března 2015 v 14:37 | Llamka
České stoly mi občas připomínají spíš korýtka. Co se nám stalo, že dobrovolně pojídáme "junk food" a ještě si na tom vlastně máme pochutnat?

(O)chutnat Sicílii

23. února 2015 v 14:33 | Llamka
Na Valentýna nás nečekala opulentní večeře, výbuchy srdíček ani nekotrolované útoky plyšáků. Nic takového - sbalili jsme batůžky s nejnutnějším (zateplené ponožky + svačina ) a letěli na pár dní na Sicílii.

Proč (ne)jíst ovoce?

13. ledna 2015 v 13:16 | Llamka
Ještě před pár týdny by má odpověď asi byla: protože jsi pako. Vždyť co může být prospěšnějšího než přírodní produkt, který nám vyroste na stromě/palmě/rostlince, než krásné, čerstvé ovoce.

Nejdříve chci zdůraznit, že rozhodně neříkám, že jíst ovoce je špatné. To ne! Ovoce obsahuje obrovskou spoustu vitaminů, stopových látek a podobně, díky kterým ke zdravé stravě patří. Jenže jsem si všimla, že celkem dost "opravdických" fitnessáků ovoce vůbec, nebo skoro vůbec nejí a jsou i výživoví poradci a trenéři, kteří ho taktéž nedoporučují. Tak jsem chtěla zjistit proč.

Jsem fit(ness). A kam mi jako zmizela prsa?!

3. ledna 2015 v 8:54 | Llamka
Všechny samičky prý mají prsa jenom v okamžiku, kdy čekají nebo krmí mladé. Kromě nás, člověčic. My je máme pořád - nebo aspoň do doby, než začneme cvičit a upravovat žrádelníček.

Proč (ne)jsou vitariáni paka aneb šťastný nový rok

31. prosince 2014 v 10:07 | Llamka
Krásný poslední den roku!:-) Jelikož dneska je 365 z 365 dní, kdy jsme měli čas válet se, spořádat tuny nezdravých dobrot a jinak prasit hřešit, možná nad tím teď trochu přemýšlíme. A možná přemýšlíme i nad tím, jak (a proč?) to příští rok změnit. Měla bych jeden nápad:-)

Jen na okraj - vitariáni (tedy příznivci "raw food") jí pouze potraviny, které neprošly tepelnou úpravou nad 45 stupňů - to znamená především to, co nám spadne ze stromu, dá se vytáhnout ze země nebo utrhnout sousedovi za plotem. Ovoce, zelenina, ořechy a semínka. Podle nich totiž mají největší výživovou hodnotu...

Jak si užít Vánoce a přitom po nich nekandidovat na velrybu roku

23. prosince 2014 v 21:22 | Llamka
Tak tu máme Štědrý den. A ze všech stran útoky chlebíčků, cukroví, smaženého a taky babiček, odhodlaných to všechno do nás nacpat. Tak trochu noční můra všech, co se snaží žít zdravě, že?:D

Oříšková másla Nutspread a poklady z Vánočních trhů

23. prosince 2014 v 12:15 | Llamka
Když začal boom oříškových másel, byla jsem dost skeptická. Kdysi jsem ochutnala arašídové, tolik oblíbené a přišlo mi, že i hovno s koprem úplně jiné máslo by bylo o moc lepší. Pak jsem ale čichla ke zdravému životnímu stylu, do kterého ořechy jako hlavní zástupci zdravých tuků neodmyslitelně patří. A říkám si - co z kešu, vlašáků nebo kokosu proboha může nebýt vynikající?

Thigh gap, XXL modelky a další blbosti

21. prosince 2014 v 19:03 | Llamka
Mezera mezi stehny - logický, ale pro mě o nic míň pochopitelný trend, o kterém sní i školačky. Pro většinu z nás ale cesta k ní vede především přes hladovku. No, vypadá to, že už prostě moc nevíme coby:-)


Proč u všech všudy další fitness blog?;-)

20. prosince 2014 v 14:53 | Llamka
Zdravím všechny návštěvníka lamího fitness světa:-)

Říkám si, že úvodem by nebylo špatné trochu vysvětlit, proč zaplavuji blog.cz další stránkou a co hodlám dělat jinak, než všichni ostatní. Souhlasíte?:-)

Pokud české (nebo i nečeské) prostředí blogů sledujete, asi si nešlo nevšimnout, že vedle všech stránek o módě, jídle a taky tak nějak o ničem je...no, zkrátka přeblogováno.A já do toho s dalším fitness blogem, kterých je už taky jako když víte-co a rozšlape! Takže proč?
O zdravý životní styl se už nějakou dobu zajímám. Chci na sobě makat, chovat se zodpovědně ke svému tělu i naší planetě a pochopitelně taky vypadat a cítit se skvěle. Ale hlavně -trvám na tom, aby moje (mých blízkých, přítelovo, vaše,..) jídlo bylo vyvážené, čerstvé, zdravé, barevné a vynikající. Nic míň neberu! :-)

Proto jsem založila tento blog - chci s dalšími nadšenci do zdravého živontího stylu sdílet své nápady, recepty a poznatky a s těmi, kteří o zdravější cestě zatím jen přemýšlí, třeba pošťouchnout - ukázat, že zdravé jídlo může chutnat víc, než cokoliv z fast-foodu a že jídlo, ať už jakékoliv, má obrovský vliv na kvalitu našeho života.

Rozhodně nejsem odborník a ani se nehodlám stát obrovsky namakanou fitness girl. Budu ráda za jakoukoliv vaši reakci, podnět, nebo třeba i přání na článek/recept. Vždycky mě můžete konktaktovat na e-mailové adrese hazaha@seznam.cz .
Krásnou sobotu!:-)


Tip a zároveň naše včerejší svačina - bohužel, zrovna při servírování mi zazvonil telefon a když jsem o dvě minuty později dotelefonovala, zbyl jen prázdný talířek a přítelův provinilý výraz.
 
 

Reklama