Hlavní jídla

Nehorázné Risotto agli spinaci

16. května 2015 v 18:26 | Llamka
Možná bych neměla, vzhledem k tomu, že z originálního receptu jsem pár nejnezdravějších ingrediencí vyškrtala, ale moc se mi líbí tuhle dobrotu takto pojmenovat. To, že jíme zdravě nebo fitness přece neznamená, že nemůžeme jíst zároveň na úrovni a stylově. Navíc, je tak strašně dobré, že by zasloužilo jakkoliv honosné pojmenování:-)

Pan kuře se švestkovou omáčkou a fit šťouchačkama

6. května 2015 v 7:42 | Llamka
Občas se může zdát, že zdravá nebo fitness jídla jsou po chvíli nudná, na stejné brdo, nezajímavá. A tak jsem pro jednou měla chuť vytvořit něco, co už nebude z mých obvyklých tří ingrediencí, nutně obsahujících ovesné vločky, a bude už vypadat tak nějak líp. Posuďte sami, jak se mi to povedloUsmívající se

Chili con carne zdravěji

8. dubna 2015 v 10:40 | Llamka
Moji milí fitnessáci! Protože alespoň u nás je zatím počasí vytrvale zimní až mega zimní, mám pro vás ještě jeden recept, který zahřeje. Ať už teplotou, ve které je ho dobré podávat, nebo i za studena díky chili, na kterém je tak trochu postaveno.

Voňavá, křupavá (a taky celozrnná) žemlovka

31. března 2015 v 15:11 | Llamka
Sladký oběd jsem neměla pěkně dlouho, naposled jsem ho preferovala asi jako dost malá lamka. Pak jsem ale objevila celozrnný toustový chleba a napadl mě tenhle (mnohými nenáviděný) klasický školní oběd...Nakonec jsem si na ní pochutnala tak, že druhý den nám provoněla kuchyň znovu. Zemlbába válí!:-)


Jarní závitky se sladkokyselou omáčkou

19. března 2015 v 8:14 | Llamka
Nejsou smažené a nejsou v nich houbičky, připomínající nakrájené slimáky. Zato jsou rozkošné, výborné, kreativní a příjemnou změnou na fitness talíři :-)

Kuře na pomerančích s batátovými hranolky

11. března 2015 v 15:27 | Llamka
Zdenda Pohlreichů říká, že největším nepřítelem českých kuchařů je jejich fantazie. Jak už jsem psala tady, dost s ním souhlasím. Tohle kuře není tak klasické, jako třeba to na paprice, ale zdravý jídelníček o to víc osvěží. Doslova :-)

Zapečené gnocci s rajčatovou omáčkou

3. března 2015 v 7:59 | Llamka
Čte se to "ňoky". Ale to je šumák - jsou vynikající, bez špetky mouky a k tomu plné bílkovin:-)

Celozrnné plněné taštičky/těstoviny

10. února 2015 v 15:06 | Llamka
Už dlouho jsem chtěla vyzkoušet vlastní celozrnné těstoviny. A protože obligátní nudle by mě asi tolik nebavily (no dobře, určitě by každá vypadala úplně jinak a na talíři by připomínaly hejno divokých žížal), vymyslela jsem v rámci testování výrobků Jaroměřické mlékárny rovnou plněné taštičky.

Celozrnné tortily plněné čímkoliv:-)

8. února 2015 v 15:35 | Llamka
Víte, v čem je podle mě genialita některých mega oblíbených jídel jako je třeba pizza, palačinky nebo právě tortily? Tvoří neutrální základ, který lze doplnit čímkoliv, co má kdo rád. A protože jsme fitness, přestaneme myslet na smažené kuře nebo nutellu a jdeme tortilovat zdravě:-)

Guláš z fitness kravičky

26. ledna 2015 v 15:11 | Llamka
Hospodský, umaštěný a oslizlý guláš (už vás honí mlsná?:D) nemá s tímhle nic společného. Náš fit guláš je pikantní, výrazný a táááák úžasně masový:-)

Domácí hamburgery - ne "na prase"

11. ledna 2015 v 10:48 | Llamka
Nejsem si jistá kdo, proč a co to hamburgerům vlastně udělal. Tu věc, na kterou je plno z nás zvyklá jakožto na hamburger jsem měla v McDonals možná tak dvakrát v životě. Nikdo na okurku nezapomněl, ale celé to bylo vážně strašlivé. Přitom - základem hamburgeru by mělo být kvalitní hovězí maso, houska, dresing, omáčka a čerstvá zelenina. Tak proč jako ne?:-)

Penne s barvou brokolice a vůní pražených ořechů

6. ledna 2015 v 16:01 | Llamka
Neumím vařit brokolici. Vím, že je zdravá, skvělá, nadpozemsky hodnotná, ale když jí udělám já, je maximálně tak nechutná a divně rozplizlá :D. Teď jsem ale vymyslela a vyzkoušela recept, který nádherně provoněl celý byt, chutnal úžasně a - a to je s podivem - obsahoval krásně zelenou, křupavou brokolici.

Doopravdy celozrnné, křupavé domácí housky

4. ledna 2015 v 10:08 | Llamka
Štve mě, že jít do obchodu a koupit opravdu kvalitní celozrnné pečivo je úkol horší než ten, co dostala Maruša, když měla jít v prosinci hledat jahody (jak jsem psala tady, měla prostě skočit do nejbližšího Lidlu a měla by vystaráno). Tak co se o čerstvé a fit pečivo postarat sami?:-)

Kuře na paprice šimrané kokosem

2. ledna 2015 v 15:21 | Llamka
Včera jsme se pokusili zabít a zužitkovat kokos. Vyhrál ten všivý ořech a příteli jsem ránu profesionálně ošetřila náplastí se slonečkama. Pak jsem vyhrabala ze zásob plechovku kokosového mléka, že s ním teda konečně něco vymyslím.

Špaldová pizza. Zn.: super easy:-)

20. prosince 2014 v 21:38 | Llamka
No, Italové by možná plakali. My se ale olizovali až za ušima (nebo kam sugo dostříklo). Překvapilo mě, jak výborná a přitom zdravá byla.

 
 

Reklama