Silné core a pekáč buchet

6. června 2015 v 9:18 | Llamka |  Cvičení
Moji milí! Dlouho jste ode mě nic neslyšeli (nečetli), protože státnice se blíží a já moc chci být vysokoškolák a celé mě to štve, jak už bych to chtěla mít (úspěšně!Úžasný) za sebou, tak jsem teď s časem na štíru. Přesto jsem vám chtěla ještě předtím, než se vrhneme do plavek a jinak totálně nic neschovávajícího oblečení napsat článek, jak si "udělat" super sexy břišáky. Nebo alespoň břišáky. Nebo aspoň cokoliv, co není pneumatika.Obecné (a nutné) kecy jsou, že břicho se dělá v kuchyni. To je bohužel pravda, v oblasti břicha se zkrátka tělo rozhodlo ukládat velkou tukovou zásobu, když jí má k dispozici. No a ta úspěšně schová jakékoliv svaly, které tam třeba i jsou. A aby vykoukly, všem je asi jasné, co je třeba udělat.

Pokud vás předchozí odstavec nemotivoval, je fajn ještě popřemýšlet o zdravotní stránce. Silné core pomáhá i naší páteři a bolesti zad jsou obecně nejčastější onemocnení lidí nad 30 let. Asi je dobré na to myslet.

A abyste neřekli, že zase jenom poučuju, jdu s kůží na trh - vyfotila jsem vám, co já pěstuju (ehm, poctivým cvičením a taky poctivými dávkami čokolády, proto to nevypadá zase úplně super fitnessNevinný).


A teď už k cvičení - přímo břišní svaly trénuju dvakrát týdně, jinak ale třeba při některých základních cvicích se zapojují taky.

Tyranosaurus Rex
Můj dětský mozeček si z TRX (závěsného systému) okamžitě udělal představu o prehistorickém predátorovi, ale cviky na něm jsou tak účinné, že nejpozději do pěti minut na něm začnu potit krev. Dělám na něm tyhle dva cviky - v planku pomalu táhnu zadek co nejvýš a zase zpět (neprohýbám se) a potom přitahuju táhlým pohybem kolena k bradě. Dlaně by měly být přímo pod ramenama, tak zabírá břicho nejvíc.
Pokud sledujete můj facebook, možná jste postřehli můj spešl cvik s míčem - funguje na podobném principu.

Supersérie co není super(série)
Moje dvaceti minutové "potěšení" - vezmu osmikilový kettlebell a jedu postupně 5 cviků (pracovní názvy: přetáčky, píďalka, pavouk, ...) zapojit se třeba dá i swing. Cvik jedu vždy bez ohledu na opakování 45 sekund, 15 sekund odpočívám. A tak strávím celých dvacet minutMlčící.
Knees up na hrazdě
Skvělý cvik i pro začátečníky, nedá se toho na něm moc pokazit a zároveň je dost náročný. Některé posilovny mají speciální stroj, kde se knees up dá dělat, pokud ne, dá se provádět normálně zavěšením na hrazdu. Důležité je nešvihat a nohy dávat co nejvýš.

Lamka kombo
Tenhle cvik si dávám na konci - uzurpuju si pro sebe jakoukoliv lavici a lehnu si na ní na záda (tím to bohužel nekončí). Chytnu se rukama za hlavou, nohy narovnám ke stropu a pomalu je vyrovnám až s lavicí. Potom nazpět a (pořád rovné) je zvednu i ze zadkem jakoby do svíčky. A pořád dokola. Když se to procítí, je to dost náročný cvik.

Starý dobrý plank a jeho varianty
Určitě všichni znáte:-) Nejsem moc pro ty nejrůznější výzvy - spíš bych doporučila dbát především na správné provedení a postupně se zlepšovat.


A jaký je váš nej(ne)oblíbenější cvik na břicho?Usmívající se
Mějte se krásně a držte mi palce.

P.S: Chystám pro vás překvápko. Dost možná celkem velké a nečekané a....doufám, že alespoň větší části z vás se bude líbit.
P.P.S: Už máte plavky? Já ty svoje "pravé" letošní ještě nenašla, tak vítám tipy!Úžasný
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nuri Nuri | 17. září 2015 v 8:59 | Reagovat

Fitness rukavice, opasky a další příslušenství a doplňky pro cvičení

http://www.suplementy.cz/fitness-rukavice-opasky-haky-trhacky/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama