My kettlebell love

5. ledna 2015 v 17:37 | Llamka |  Cvičení
Cvičíte doma? Pokud byste si měli pořídit jen jedno vybavení, jednu věc k tréninku - poradím vám vykašlat se na podložky, nesmysly na břicho i rotopedy.


Kettlebell (nebo taky železná koule) prý vznikl už před pěknými pár lety v Rusku - to asi nějaký Sergej nebo Míša v zemlajance přemýšlel co dělat, aby se ho jiný Sergej nebo Míša dostatečně bál a tak vymyslel kettlebell. Železnou, překvapivě těžkou kouli s držadlem. Dneska moderní fitness závaží.

Já k němu přišla úplnou náhodou. Po nějaké době posilování s vlastní vahou jsem zatoužila po nějaké změně, po něčem, co mi cvičení zpestří.


Začala jsem s lehoučkým kettlebellem, jen tříkilovým. I ten vám ale dá ze začátku zabrat! Mega důležité je vždycky provádět cvik správně. Klidně na úkor tíhy závaží, počtu opakování nebo kvílení kettlebellu ve smyslu "ježiš děleeeeej, ty šunko!" (Ne, ve skutečnosti jsem ještě neviděla takový, co by po nás ječel. Možná je to ale slušný podnikatelský záměr).
Je třeba uvědomovat si muscle-mind connection, tedy - volně přeloženo - spojení mysli se svalem. V praxi to znamená myslet na sval, který cvičíte, uvědomovat si ho, to, co zrovna dělá - to je cesta k tomu provádět cvik dobře a tím způsobem, aby se to na těle co nejlépe projevilo.


Můj tříkilový kámoš mi ale tak po měsíci přestal stačit, tak se teď raduje(me) z nového přírůstku - na Vánoce jsem dostala 6 kilo úhledně namačkaných ve žlutém krasavci. Samozřejmě jsem ho nemohla hned pod stromečkem nevyzkoušet, že jo :D


Proč kettlebell:
- procvičíte i svaly, které je jinak obtížné formovat - třeba "madla lásky" mě z něj bolely několikrát (vědecké vysvětletí: madla lásky = takové ty třesoucí a z kalhot se deroucí blbosti nad zadkem, které samozřejmě NECHCEME),
- díky jeho...řekněme nestabilitě zapojíte i hluboko uložené svaly, které sice nejsou až tak vidět, ale jsou megadůležité,
- jde o dynamické závaží, dá se použít dokonce i na kardio (doporučuju ale spíš jen občas - více zde),
- cvičit s kettlebell je zábavnější,
- a co mě ještě napadá, sloužíl by - a to samozřejmě zmiňuju jen čistě hypoteticky! - jako skvělá zbraň:D.

A na závěr pro představu takový inspirační workout pro začátečníky:-)
Máte kettlebell nebo o něm uvažujete? Cvičíte s ním rádi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | 13. února 2015 v 19:54 | Reagovat

Miluju kettlebell..! Hodně dlouho jsem přemýšlela, jakou váhu si mám pořídit, nakonec jsem zvolila šestikilový, myslím, že tak akorát. Teď jsem si pořídila v Lidlu desetikilový a je to ještě lepší! Samozřejmě někdy ale sáhnu zpátky po šestikilovém, na něco je 10 kg prostě moc.. :-)

2 ZdenekS ZdenekS | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 15:54 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama