Jsem fit(ness). A kam mi jako zmizela prsa?!

3. ledna 2015 v 8:54 | Llamka |  Kolem okolo
Všechny samičky prý mají prsa jenom v okamžiku, kdy čekají nebo krmí mladé. Kromě nás, člověčic. My je máme pořád - nebo aspoň do doby, než začneme cvičit a upravovat žrádelníček.


Zajímavým faktem o prsou je, že když nám na ně chlapi pár minut denně čučí, prodlužují si tím život (na druhou stranu, zase ztrácí čas tím, že na ně zírají, ne?:D). Nebo to, že asi 65% z nás má větší levé prso než pravé. No a nebo to, že z kyprých trojek se nám celkem pohodlně můžou stát jedničky, které musí být v hodně dobré náladě, aby náš koš hrudní vypadal aspoň trochu žensky.

Ke konci listopadu jsem se ponořila do (výrazně) intenzivnějšího tréninku a (docela výrazné) úpravy toho, co nejím, co oficiálně nejím a co jím. Za tu dobu se udála dost výrazná změna co se do centimetrů týče (nebo mi možná přítel nějak upravil metr, aby mě nemusel pořád poslouchat:D) - zmenšil se mi obvod pasu, stehen…a ubyly čtyři centimetry přes prsa. Což s mým drobným hrudníčkem udělalo rozdíl víc než jedné velikosti - většina podprsenek je mi teď teda velkých (ano, i ta krásná nová!!) a košile bezmocně plandají.


Nemusím být Einstain, děda Vševěda, ani Ferda mravenec abych vysvětlila, čím je tento úbytek ve světě způsobený - když se zbavujeme tuku, celé se to děje poměrně rovnoměrně - jak jsem psala už tady. A vzhledem k tomu, že prsa jsou tvořena především tukem (i když v průběhu života se to mění, čím starší jsme, tím větší má v prsou zastoupení tuk), je jasné, že nám do dáli odejdou jako jedny z prvních.
Schválně koukněte na fotky fitnessek - holek, co mají kolem dejme tomu 10-12 % tělesného tuku.


(Ne)zajímavé zjištění je, že buď prsa:
- nemají,
- mají, a to dost podezřele neúměrná zbytku těla.

Takže povzbuzení na závěr? Bohužel, nic moc nemám. Snad jenom to, že posilovat prsáky dodá trochu hezčí tvary a potom...čím menší prsa, tím líp se s nima sportuje:-) Takže...klikovat, klikovat, zvedat činky.


Každopádně mě zajímá, jak jste na tom vy. Mává vám s hrudníkem změna tréninků/stravy/čehokoliv? (Ne)líbí se vám případně na fitnesskách malé objemy hrudníků?

P.S: Pánové jistě pro tentokrát odpustí výrazně estrogenověji nabitý článek...zatím si třeba můžete prodlužit život:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivi Ivi | 4. ledna 2015 v 11:17 | Reagovat

Můj hrudník si žije zcela svým životem bez ohledu na to, jak je na tom zbytek těla. Takže tak, jak kdysi narostly, žijí dodnes.
Každopádně i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo, aniž by to platilo jen pro pány, ne? :)

2 Ttyu Ttyu | 5. ledna 2015 v 17:55 | Reagovat

S malym kasparkem se nic zahrat neda ;-)

3 Saša Saša | E-mail | Web | 17. února 2015 v 15:23 | Reagovat

úprimne? Ako 13-ročná som mala B85, teraz sú mi veĺké obyčajné Áčkové košíky. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama