Prosinec 2014

Proč (ne)jsou vitariáni paka aneb šťastný nový rok

31. prosince 2014 v 10:07 | Llamka |  Kolem okolo
Krásný poslední den roku!:-) Jelikož dneska je 365 z 365 dní, kdy jsme měli čas válet se, spořádat tuny nezdravých dobrot a jinak prasit hřešit, možná nad tím teď trochu přemýšlíme. A možná přemýšlíme i nad tím, jak (a proč?) to příští rok změnit. Měla bych jeden nápad:-)

Jen na okraj - vitariáni (tedy příznivci "raw food") jí pouze potraviny, které neprošly tepelnou úpravou nad 45 stupňů - to znamená především to, co nám spadne ze stromu, dá se vytáhnout ze země nebo utrhnout sousedovi za plotem. Ovoce, zelenina, ořechy a semínka. Podle nich totiž mají největší výživovou hodnotu...


Silvestrovské jednodržtičky – tvarohové s česnekem či sýrové s ořechy

30. prosince 2014 v 19:56 | Llamka |  Svačiny, dezerty
Tak zítra se rozloučíme se starým rokem. Co všechno vám přinesl, vzal, ukázal? :-) V každém případě, bez ohledu na to, zda byl šťastný či zas tak moc ne, je určitě fajn za ním udělat tečku. Pokud možno výbornou, jednoduchou a taky…fitness:-)


Celozrnná vánočka. Voní i chutná božsky:-)

28. prosince 2014 v 14:53 | Llamka |  Snídaně, brunche
Klasika neklasicky - voňavá, opojná vánočka protkaná brusinkami a mandlemi. Vychutnáte si její tradiční chuť a přitom neporušíte (v rámci povánočních možností) clean eating :-)


Jak si užít Vánoce a přitom po nich nekandidovat na velrybu roku

23. prosince 2014 v 21:22 | Llamka |  Kolem okolo
Tak tu máme Štědrý den. A ze všech stran útoky chlebíčků, cukroví, smaženého a taky babiček, odhodlaných to všechno do nás nacpat. Tak trochu noční můra všech, co se snaží žít zdravě, že?:D


Oříšková másla Nutspread a poklady z Vánočních trhů

23. prosince 2014 v 12:15 | Llamka |  Kolem okolo
Když začal boom oříškových másel, byla jsem dost skeptická. Kdysi jsem ochutnala arašídové, tolik oblíbené a přišlo mi, že i hovno s koprem úplně jiné máslo by bylo o moc lepší. Pak jsem ale čichla ke zdravému životnímu stylu, do kterého ořechy jako hlavní zástupci zdravých tuků neodmyslitelně patří. A říkám si - co z kešu, vlašáků nebo kokosu proboha může nebýt vynikající?


Zapékaná ovesná kaše. Voní po štrůdlu!:-)

22. prosince 2014 v 14:41 | Llamka |  Snídaně, brunche
Variace na téma snídaňové ovesné kaše, pokud vám klasická nechutná nebo prostě chcete změnu:-) Když jí dáte do trouby, provoní celý byt jako jablečný štrůdl - narozdíl od něj však neobsahuje žádné jídelní blbosti.


Thigh gap, XXL modelky a další blbosti

21. prosince 2014 v 19:03 | Llamka |  Kolem okolo
Mezera mezi stehny - logický, ale pro mě o nic míň pochopitelný trend, o kterém sní i školačky. Pro většinu z nás ale cesta k ní vede především přes hladovku. No, vypadá to, že už prostě moc nevíme coby:-)Špaldová pizza. Zn.: super easy:-)

20. prosince 2014 v 21:38 | Llamka |  Hlavní jídla
No, Italové by možná plakali. My se ale olizovali až za ušima (nebo kam sugo dostříklo). Překvapilo mě, jak výborná a přitom zdravá byla.


Kardio nebo posilování? Aneb jak se neproběhat ke tloušťce

20. prosince 2014 v 18:59 | Llamka |  Cvičení
Někde jsem četla zajímavou věc - všichni, kteří se hodiny moří na běžícím páse nebo několikrát týdně poskakují ve stylu "step táááááč" , by se měli po aerobikovém sále rozhlédnout. Dost možná totiž zjistí, že jediný, kdo je tam štíhlý, je cvičitelka.


Proč u všech všudy další fitness blog?;-)

20. prosince 2014 v 14:53 | Llamka |  Kolem okolo
Zdravím všechny návštěvníka lamího fitness světa:-)

Říkám si, že úvodem by nebylo špatné trochu vysvětlit, proč zaplavuji blog.cz další stránkou a co hodlám dělat jinak, než všichni ostatní. Souhlasíte?:-)

Pokud české (nebo i nečeské) prostředí blogů sledujete, asi si nešlo nevšimnout, že vedle všech stránek o módě, jídle a taky tak nějak o ničem je...no, zkrátka přeblogováno.A já do toho s dalším fitness blogem, kterých je už taky jako když víte-co a rozšlape! Takže proč?
O zdravý životní styl se už nějakou dobu zajímám. Chci na sobě makat, chovat se zodpovědně ke svému tělu i naší planetě a pochopitelně taky vypadat a cítit se skvěle. Ale hlavně -trvám na tom, aby moje (mých blízkých, přítelovo, vaše,..) jídlo bylo vyvážené, čerstvé, zdravé, barevné a vynikající. Nic míň neberu! :-)

Proto jsem založila tento blog - chci s dalšími nadšenci do zdravého živontího stylu sdílet své nápady, recepty a poznatky a s těmi, kteří o zdravější cestě zatím jen přemýšlí, třeba pošťouchnout - ukázat, že zdravé jídlo může chutnat víc, než cokoliv z fast-foodu a že jídlo, ať už jakékoliv, má obrovský vliv na kvalitu našeho života.

Rozhodně nejsem odborník a ani se nehodlám stát obrovsky namakanou fitness girl. Budu ráda za jakoukoliv vaši reakci, podnět, nebo třeba i přání na článek/recept. Vždycky mě můžete konktaktovat na e-mailové adrese hazaha@seznam.cz .
Krásnou sobotu!:-)


Tip a zároveň naše včerejší svačina - bohužel, zrovna při servírování mi zazvonil telefon a když jsem o dvě minuty později dotelefonovala, zbyl jen prázdný talířek a přítelův provinilý výraz.